Kontakt

Scoutkansliet kommer att öppna för besökare i september 2021. (Kontakta oss innan du kommer). Kanslipersonal nås via mail och telefon.

Grupper kan boka kansliet för möten på kvällstid och helger.
Medlemmar som behöver göra utskrifter kan maila info@scoutkansliet.se och hämta på kvällstid.
Vill du beställa scoutvaror kan du göra det online här >>

Scoutkansliets ordinarie öppettider är kl. 09-12 och kl. 13-16 måndag – torsdag.
Hos oss kan du köpa scoutskjortor, kopiera, ställa frågor med mera.

Ring gärna och kontrollera att vi är på plats innan du besöker oss.

Adress Stockholms Scoutdistrikt
Fridhemsgatan 8
112 40 Stockholm
Telefon 08-652 05 10
E-post info@scoutkansliet.se

Vill du komma i kontakt med någon av styrelserna i distrikten kan du använda dessa e-postadresser, eller gå in på respektive distrikts styrelsesida för att se kontaktuppgifter till enskilda ledamöter.

Birka scoutdistrikt
dsbirka@scoutkansliet.se
Birka scoutdistrikts sida >>

Roslagens scoutdistrikt
dsroslagen@scoutkansliet.se
Roslagens scoutdistrikts sida >>

Stockholms scoutdistrikt
styrelsen@scoutkansliet.se
Stockholms scoutdistrikts sida>>
Telefonnummer till distriktets ordförande: 076-206 06 66

Södertörns scoutdistrikt
ds@sodertornscout.se
Södertörns scoutdistrikts sida >>

Personal på Scoutkansliet

Hej, det är vi som arbetar på Scoutkansliet! Kontakta oss med era frågor!

Cecilia Gozzi

Cecilia Gozzi

Kanslichef

Cecilia har hand om kansliet och distriktens ekonomi bland annat.

E-post: cecilia@scoutkansliet.se

Telefon: 08-652 05 10

Anna Nordin

Anna Nordin

Kommunikatör

Anna arbetar med information, webb och grafiskt material.

E-post: anna@scoutkansliet.se

Telefon: 08-652 05 10

Valdemar Eriksson

Valdemar Eriksson

Ö-Chef Vässarö

Valdemar driver och utvecklar Vässarö.

E-post: valdemar@scoutkansliet.se
Mobil: 070-262 25 21

Nathalie Magnusson

Nathalie Magnusson

Bokningsansvarig Vässarö

Nathalie har hand om bokningar för Vässarö och konfirmationskön

E-post: nathalie@scoutkansliet.se
Telefon: 0173-370 22

Sannah Bergström

Sannah Bergström

Intendent Vässarö

Sannah har hand om lägerskolan, funktionärer och matbeställningar

E-post: sannah@scoutkansliet.se
Mobil: 0173-371 19

Hans Westerberg

Hans Westerberg

Tillsynsman Vässarö

Hans har hand om underhållet av Vässarö.

E-post: hans@scoutkansliet.se