Kontakt

Scoutkansliet och vår scoutshop håller i nuläget stängt för besökare. Kanslipersonal nås via mail och telefon.

Grupper som har bokat kansliet på kvällstid avgör själva om de håller sina möten.
Medlemmar som behöver göra utskrifter kan maila info@scoutkansliet.se och hämta på kvällstid.
Vill du beställa scoutvaror kan du göra det online här >>

Scoutkansliets ordinarie öppettider är kl. 09-12 och kl. 13-16 måndag – torsdag.
Här kan du i vanliga fall köpa scoutskjortor, kopiera, ställa frågor med mera.

Ring gärna och kontrollera våra öppettider innan du besöker oss.

Adress Stockholms Scoutdistrikt
Fridhemsgatan 8
112 40 Stockholm
Telefon 08-652 05 10
E-post info@scoutkansliet.se

Vill du komma i kontakt med någon av styrelserna i distrikten kan du använda dessa e-postadresser, eller gå in på respektives sidas styrelsesida för att se specifika kontaktuppgifter till enskilda ledamöter.

Birka scoutdistrikt – dsbirka@scoutkansliet.se
Roslagens scoutdistrikt – dsroslagen@scoutkansliet.se
Stockholms scoutdistrikt – styrelsen@scoutkansliet.se

Personal på Scoutkansliet

Hej, det är vi som arbetar på Scoutkansliet! Kontakta oss med era frågor!

Cecilia Gozzi

Cecilia Gozzi

Ekonomiansvarig

Cecilia har hand om distriktens ekonomi bland annat.

E-post: cecilia@scoutkansliet.se
Telefon: 08-558 02 402

Elisabeth Korswing

Elisabeth Korswing

Kommunikatör

Elisabeth arbetar med information, hemsidor samt grafiskt material.

E-post: Elisabeth@scoutkansliet.se
Telefon: 08-558 02 403

Anna Nordin

Anna Nordin

Kommunikatör

Anna arbetar med information, hemsidor samt grafiskt material.

E-post: anna@scoutkansliet.se

Valdemar Eriksson

Valdemar Eriksson

Ö-Chef Vässarö

Valdemar driver och utvecklar Vässarö.

E-post: valdemar@scoutkansliet.se
Mobil: 070-262 25 21

Nathalie Magnusson

Nathalie Magnusson

Bokningsansvarig Vässarö

Nathalie har hand om bokningar för Vässarö och konfirmationskön

E-post: nathalie@scoutkansliet.se
Telefon: 0173-370 22

Sannah Bergström

Sannah Bergström

Intendent Vässarö

Sannah har hand om lägerskolan, funktionärer och matbeställningar

E-post: sannah@scoutkansliet.se
Mobil: 0173-371 19

Hans Westerberg

Hans Westerberg

Tillsynsman Vässarö

Hans har hand om underhållet av Vässarö.

E-post: hans@scoutkansliet.se